Ameliyatsız Yöntemler

Lazer Epilasyon

Alexandrite lazerler epilasyon amacıyla kullanılan lazerlerdir. Bu lazerlerin en önemli özellikleri uygulama prosedürlerinin kolay olmasıdır. Hızlı lazerler olduklarından dolayı hastanın işlem süresi kısalır. Alexandrite lazer epilasyon tercih sebebi olması uygulama yapılan bölgede kıllar yandığından dolayı bölgenin kıllardan anında temizlenmesidir.

Bu kılsızlık durumu epilasyon hastaları tarafından beğenilir ve tercih edilir. Alexandrite lazerlerde ağrı oldukça azdır. Birçok kimse ağrının az olmasından dolayı da alexandrite lazeri tercih etmektedir. Epilasyon uygulama sonrası 15 gün içinde tüm tüyler dökülür. Dökülmeyenler için 15-20 gün içerisinde kontrol atışı dediğimiz uygulama ile tekrar gözden geçirilir. İşlem aralıkları 6 ila 8 haftadır. Tam olarak tüylerden arınmak kişisel özelliklere göre değişir. Genellikle 6-9 seans arası değişiklik gösterir. Hormonal tedaviler, polikistik over hastalığı gibi durumlarda seans sayısı değişir. Epilasyon uygulamalarında güneş görmek sakıncalıdır.

Nd: Yag lazer

Nd: Yag lazer 1064 nm dalgaboyu ve entegre soğutma özelliği ile kullanıcıya maksimum güvenlik, etkinlikle kalıcı kıl azaltılması ve damar tedavisi yapma şansı verir. Enejisi kıl foliküllerinin içinde bulunan melanini hedefler. Epilasyon için dalga boyu itibariyle bronz tenlerde daha güvenli bir kullanım sağlar. Nd:Yag lazer vasküler uygulamalar için tercih edilen bir seçimdir. Gözle görülür hale gelmiş damarlar, çatlamış kılcal damarlar, örümcek anjiomlar, vasküler lezyonlar ve cilt rengindeki değişimler üzerinde etkili ve güvenli bir şekilde, deriye zarar vermeden uygulanır.