Ameliyatsız Yöntemler

Cilt Bakımı

Dermalogica Cilt Bakım Merkezi

dermalogica-cilt-bakimi

Göz kamaştıran güzellik çok da zor değil… Yıllara meydan okuyan kusursuz bir görünüm Dermalogica ile uzman estetisyenimizin ellerinde… İSMAİL KURAN Estetik’de Dermalogica ile sizin hizmetinizdeyiz.

Günlük hayatın yoğun temposundan en çok etkilenen yüzümüz, en çok da ihmal edilen bölgemizdir aslında. Yanlış kullanılan ürünler, cildin makyaj sonrası temizliğinin ihmal edilmesi, güneş, sigara, soğuk hava v.s. cildimizin gerektiğinden de erken yaşlanmasına neden olur. 25 yaşına kadar tamamlanan hücre yenilenmesinden sonra 30’lu yaşlarda görülmeye başlayan hafif kırışıklıklar 40’lı yaşlarda belirginleşmeye başlar. Enstitülerde cilt tipine uygulanan kürler ve profesyonel bakımlar, eksfoliasyonlar ciltteki ölü derinin kaldırılması, cildin hava alması, nemlenmesi ile birlikte fonksiyonlarının etkin şekilde yenilenmesine yardım ediyor.

 

Kimyasal Peeling

kimyasal-peeling

Kimyasal peeeling leke, iz ve kırışıklık tedavisi sivilce izlerini hafifletmek ve sivilceyi tedavi etmek amacı ile kullanılmaktadır. Kimyasal peeling deriye kimyasal solüsyon sürülerek, derinin üst tabakasını soyup deriyi iyileştirme ve düzeltme amacı ile kullanılmaktadır.

Yüzeysel işlem haftalık seanslarla uygulanır. Orta derecede olanlar 1-3 ay aralıkla uygulanır. Uygulama sonrasında cilt kuruyabilir. Uygulama sonrası hafif nemlendiriler kullanılabilir. Kimyasal peeling işlemi boyunca cilt güneşten korunmalıdır. Uygulama sonrası cilt daha sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşur. Cildin yapısı homojen hale gelir.