thermage-yuz-genclestirme

Thermage Radyo Dalgaları ile Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Hakkında

02 Ocak 2014

Yüzde yaşlanma bulguları oluşan insanların genel beklentisi daha genç, dinlenmiş ve enerjik bir görünüme sahip olmaktır. Bunun için öncelikle basit ve ameliyatsız estetik yöntemlerine başvurulmaktadır. Bu yöntemlerle sonuç alınamayacaksa bir sonraki aşama, cerrahi tekniklere başvurmaktır.

Son yıllarda ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri arasında öne çıkan ve Amerikan FDA kurumunca onaylanan yöntemlerin başında THERMAGE gelmektedir. Radyo dalgaları ile oluşan bir enerji kullanan bu sistemde, tek seansta yüze uygulanan atışlarla özellikle alt yüz ve boyun bölgesinde bir gerilme etkisi sağlanabilmektedir.

Bu uygulama genellikle 2 grup hastalarda yararlıdır. İlk grupta, henüz cerrahi uygulama gerektirmeyecek düzeyde hafif sorunları olanlarda bu teknikle iyi sonuçlar alınabiliyor. İkinci grup ise aslında cerrahi girişimlerden yararlanabilecekken bu uygulamalardan korkan kişilerden oluşuyor. Bu durumda Thermage, sorunları tam olarak çözemese de bir miktar fayda sağlıyabiliyor. Thermage uygulaması yapılan kişiler, isterlerse daha sonra cerrahi uygulamalar da yaptırabiliyorlar.

Thermage; dolgu, botox ve fraksiyone lazer gibi diğer ameliyatsız yöntemlerle kombine edilebilir. Thermage uygulaması sonrasında, gündelik hayatı engelleyecek durum olmaz. Uygulama sırasında oluşan hafif kızarıklık hızla geçer. Etki genellikle birkaç hafta sonra başlar, giderek gelişir ve 4. ayda maksimum düzeye ulaşır. Genellikle 2 yıl etkilidir ve tekrarlanabilir bir işlemdir.