fraksiyone-yuz-genclestirme

Fraksiyone Laser Yüz Gençleştirme Hakkında

14 Ocak 2014

Ameliyatsız estetik tedaviler arasında son yıllarda sivrilen bir teknik özellikle yüz gençleştirmede kullanılan Fraksiyone Laser uygulamaları olmuştur. Fraksiyone Laser, güçlü bir enerji kaynağı olan laserin özel bir teknoloji ile yumuşatılması, uygulandığı bölgede iyileşmeyi kolaylaştıracak şekilde derinin bazı alanlarına dokunmadan etki yapması ile bilinir.

Basitçe anlatmak gerekirse, Fraksiyone Laser uygulaması bir dama tahtası ile anlatılabilir. Dama tahtasında yan yana duran karelerin birinin laser etkisi altında kalırken diğerine laser uygulanmadığını düşünürseniz, uygulanmayan bölgedeki deri, uygulama yapılan bölgenin daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Bunu, milimetreler düzeyinde düşünürseniz daha iyi anlaşılabilir.

Fraksiyone laser için kullanılan 2 ana enerji kaynağı CO2 ve Erbium Laserlerdir. Bu uygulamanın sağladığı en önemli avantaj, işlemden sonra gündelik hayata dönüşün çok hızlı olmasıdır. Zaman zaman tekrarlanan seanslarla etkinlik arttırılırken iyileşmenin kalitesi ve işlem sonrası kişinin konforu gene üst düzeyde tutulur.

Estetik cerrahide Fraksiyone laserin en sık uygulama alanları yüzdeki lekelerin giderilmesi, kırışıklıkların azaltılması, yüzde bir yenilenme sağlanmasıdır. Fraksiyone lazer, yüz gençleştirme ameliyatları ve/veya botox tedavisi ve dolgu tedavisi gibi uygulamaların yanında destek tedavisi amacıyla da kullanılabilir.