estetik-sonrasi-diyet

Estetik Ameliyat Sonrası Diyet Yapmanın Önemi

09 Kasım 2014

Estetik ameliyatlar toplumda giderek yaygınlaşsa bile, önce karar verilmesi, sonra da verilen kararın uygulanması, iyileşme süreci, hep birlikte gayret gerektiren ve pek de kolay olmayan bir süreçtir. Bu süreç içinde kişi, ameliyatın tek başına işin sadece bir parçası olduğunu, estetik sonrası diyet, estetik sonrası spor ve dikkat edilmesi gereken başka unsurlarla desteklenmesi gerektiğini öğrenir.

Yaşam biçimimiz, hem sağlığımızı, hem enerjimizi, hem de nasıl göründüğümüzü belirleyen önemli bir konudur. Bu konu son yıllarda o denli gelişmiştir ki, yaşam koçu denilen bir alan oluşmuştur.

İlgili konu: Meme Ameliyatından Sonra Fazla Kilo Alma ya da Verme Durumu

Plastik cerrahi içinde, özellikle vücüdu ilgilendiren ameliyatlardan sonra kilonun korunması ve hatta bazen kilo verilmesi arzu edilir ve bu yolla elde edilen sonuç pekiştirilir. Özellikle karın ameliyatları ve liposuction’lardan sonra erken dönemde, diyet yaparak kilonun kontrolü neredeyse bir zorunluluktur.

Karbonhidrattan fakir, çok öğünde az yemek yemek, sporla desteklenirse sadece kilonuzun kontrolünü sağlamaz, ayrıca daha sağlıklı ve iyi bir bedene sahip olmanıza imkan verir.