thermilift-genclik-isisi

Thermi-Lift – Gençlik Isısı Nedir, Nasıl Uygulanır?

19 Nisan 2015

Tüm Dünya’da ameliyatsız estetik cerrahi uygulamalarına ilginin artması, teknoloji üreten ve geliştiren firmaları bu alanda çalışmaya itmiştir. Estetik Cerrahi alanında da, lazer, ultrason teknolojilerinin yanı sıra son yıllarda dikkati çeken bir diğer teknoloji radyofrekans teknolojisi olmuştur.

Radyofrekans enerjisi, dokulardaki suyu ısıtarak etkisini gösteren bir teknolojidir. Yüzeyden yapılan uygulamalar çok uzun zamandır tıpta ve estetik alanında kullanılmaktadır. Bu konuda son yenilik uygulamanın deri altına uzanan ince bir kanülle yapılması şeklinde olmuştur.

İlgili konu: Liposhaping Nedir? Hangi Bölgelere Uygulanır?

Thermi-lift adıyla geliştirilen teknoloji, uygulanacak bölgeye lokal anestezi altında, ince bir kanül yardımı ile dokuları ısıtan bir prob sokulması esasına dayanır. İşlem sırasında hem doku içinde hem de yüzeyden bir termal kamera eşliğinde ölçümler yapılarak etkinliği sağlayacak ısı düzeylerine ulaşılır.

Teknik, hem etkin hem de güvenli olmasını gelişmiş teknolojisine borçludur. Özellikle yüzey ısısının bir termal kamera altında monitörize edilmesi, hem işlemin uygulama yapılacak alanın her yerinde belirli bir etkinliğe ulaşmasını sağlar, hem de kritik sınırların aşılmasını engeller.

Thermi-lift günümüze damgasını vuran, etkin, güvenli ve kolay uygulanabilir bir radyofrekans teknolojisidir.