göğüs küçültme ameliyatı

Yara İzi Olmadan Meme Ameliyatı Mümkün müdür?

09 Eylül 2015

Meme küçültme, meme büyütme veya meme dikleştirme işlemlerinden hangisi olursa olsun meme ameliyatları kısa veya uzun bir cerrahi kesi ile yapılır. Bu kesiler iyileşirken az veya çok iz bırakır. İzlerin daha az dikkati çeken bölgelere yerleştirilmesi, kullanılan dikiş teknikleri ile izin kalitesinin arttırılmasına çalışılır. İzler zaman içinde daha iyi bir hal alır, solar, kabarıklıkları azalır.

İzsiz meme ameliyatı için araştırmalar ve çalışmalar uzun zamandır devam etmektedir. Büyütme için, sadece enjeksiyon yöntemleri, küçültme içinse vaser liposuction yöntemleri kısıtlı da olsa uygulanabilmektedir.

İlgili konu: Emzirme Zamanında Meme Ameliyatı Olunabilir mi?

Bu yöntemlerin sağlayabileceği sonuçlar sınırlı, uygulanabileceği durumlar da kısıtlıdır. İşlem öncesi izsiz yöntemler olarak adlandırabileceğimiz yöntemleri ayrıntıları ile anlatmak ve alternatif uygulamalar ile farklarını ortaya koymak gerekir.

Meme ameliyatlarında, standart yöntemler iz bırakan yöntemlerdir. Burada izlerin kısa ve daha az dikkati çekecek şekilde olmasına çaba gösterilir.