liposuction sonrası korse kullanımı

Liposuction Sonrası Korse Kullanmak Şart mıdır?

29 Eylül 2015

Liposuction, hangi yöntemle yapılırsa yapılsın laser, ultrasound ve radyofrekans kullanılan teknikler de dahil olmak üzere, temelde küçük giriş noktalarından yapılan ve kapalı ortamdan yağı vakumla almaya dönük bir işlemdir. Plastik cerrahinin en çok uygulanan işlemidir ve iyi seçilmiş hastalarda sonuç genellikle tatmin edicidir.

Liposuctiondan sonra tartışmalı konulardan bir tanesi korse kullanıp kullanılmamasıdır. Korse ne amaçla kullanılır? İsterseniz önce bu soruya cevap arayalım. Korse, çalışılan bölgenin şişmesini sınırlamakta kullanılır. Bir başka amacı da, korse ile kişinin daha rahat etmesini sağlamaktır. Çalışılan alana sağladığı destekle korse bir konfor sağlar.

İlgili konu: Liposuctionda Sağlıklı Beslenmenin Önemi

Korseler teknolojideki ilerlemeler ile çok incelmiş ve kullanımı kolaylaşmıştır. Korsenin aşırı sıkmaması ve rahatsızlık vermemesi beklenir.

Kullanım süresi çalışılan bölgenin genişliği ve şişliğin seyrine göre değişir. Birkaç haftalık bir kullanım genellikle yeterlidir. Alan hala şişse ve hasta korseyi çıkardığında rahat etmiyorsa korse daha uzun süre kullanılabilir.

Gece kullanımı genellikle daha sınırlı, gündüz kullanımı ise daha uzundur. Özetle, liposuction sonrası korse kullanımı iyileşmeyi hızlandırması ve hasta konforunu arttırması için kullanılan yardımcı bir araçtır ve kullanımı bir kaç hafta ile sınırlıdır.