kalın burun derisi estetik ameliyatı

Kalın Burun Derisi ve Burun Estetik Ameliyatı İlişkisi

10 Kasım 2015

Kalın burun derisi olanlarda burun estetiği ameliyatı sonrası iyileşme daha uzun bir zaman gerektirebilir. Özellikle burun ucu derisinin kalın olması hem bazı avantajlara sahiptir, hem de bazı dezavantajları içinde barındırır. Avantajı, kıkırdaklarda yapılan işlemler sırasında oluşabilecek hafif asimetrileri veya olumsuzlukları gizleyebilir olmasıdır. Aşırı ince bir burun ucu genellikle oluşturulamaz. Burun estetiği olunduğuna dair bulgu daha nadirdir.

Dezavantajlarına gelince, burun ucuna istenilen şeklin verilmesinde kısıtlamalara yol açabilir. Genellikle deri tek başına kalın değildir, buna deri altı yağ dokusunun fazlalığı ve kıkırdaklarda zayıflık eşlik edebilir.

İlgili konu: Deviasyon ve Konka Tedavisi

Kalın burun derisine sahip olanlarda ameliyat sonrası burun ucu şişliğinin azalması daha uzun bir süreci gerektirir. Bunun tek nedeni derinin kalın olması değildir. Burun ucu kıkırdaklarının zayıflığı nedeniyle burun ucuna şekil vermek için destek kıkırdakları yerleştirmek için yapılan girişimler de görece daha fazla şişliğe yol açabilir.

Özetle, burun derisinin kalın olması ameliyata ve iyi sonuç almaya engel değildir. İnce derisi olanlara kıyasla iyileşme sürecinin daha uzun olacağının ve beklenen sonucun alınmasının zaman alacağının bilinmesi gerekir.