burun ameliyatı olduktan sonra ilk 6 ay

Burun Ameliyatı Olduktan Sonra İlk 6 Ay İçinde Yaşanan Değişimler

23 Kasım 2015

Burun estetiği yaptıran bir kişinin bandajı açılır açılmaz burnunu incelemesi doğaldır. Yapılan çalışmalar, ameliyat sonrası ilk haftalarda kişilerin neredeyse her fırsatta burunlarını incelediğini ortaya koyar.

Aslında bandaj açılır açılmaz burnun genel haliyle ilgili bir fikir edinilebilir. Kemer varsa gitmiştir, burun ucu düşükse kalkmıştır vb. Ancak, özellikle ince detaylar için gerçekten iyileşme sürecinin daha uzun bir süre gerektirdiğini bilmeliyiz.

İlgili konu: Burun Estetiği Olan Kişiler Ne Kadar Sürede İyileşir?

Burun ameliyatlarından sonra burnun bazı özelliklerine ve uygulanan cerrahinin niteliğine göre oluşan şişliğin geçmesi kişiden kişiye değişir. Genel olarak ilk haftalarda iyileşme daha hızlı, ilerleyen haftalarda daha yavaştır. Birinci aydan sonra burnun genel boyutlarında büyük bir değişiklik olmaz ama özellikle burun ucunun ince detaylarının ortaya çıkması daha uzun bir zamanı gerektirir. Burun ucu incelir, kanatların girintileri zamanla belirginleşir.

Aylar geçtikçe değişiklikler azalır ve ameliyatın tam sonucu görülür. Bu değişiklikler yavaş da olsa 6 ay ila 1 yılı bulabilir. Bu nedenle, burun açıldığında ana hatları ile burnun biçimini değerlendirebilseniz de sonucun tam olarak ayları alacağını bilmek yararlıdır.

Aynı şekilde, burnun estetik değişiklerinin yanısıra, burun ucundaki uyuşukluk, varsa sertlik ve hassasiyet gibi hisler de zaman içinde azalacaktır.