ameliyattan-sonra-kilo-alma-gögus-ameliati

Lipoliz Tedavisi ile Ne Kadar Kilo Verilebilir?

22 Aralık 2015

Lipoliz bir enerji türüyle yağların eritilebilmesi esasına dayalı bir tekniktir ve vücudun sorunlu birçok yerinde kullanılabilir. Diyet ve egzersiz ile zayıflatılamayan alanlarda çoğu zaman lazer yardımıyla ve ince probları zayıflatılacak alana sokarak yağı eritip sonra çekerek, kısaca cerrahi olarak kullanılabileceği gibi, dışarıdan verilen düşük enerjili lazer ile birkaç seansta ve ameliyatsız olarak zayıflama sağlanabilir.

Şüphesiz bu yolla sağlanabilecek zayıflama miktarı sınırlıdır. Cerrahi olanda vücudun % 8’inden fazlası alınamaz. Cerrahi olmayan uygulamalarda ise bu oran çok daha küçüktür. Bu nedenledir ki lipoliz tekniğini bir zayıflama tekniğinden çok bölgesel fazlalıklardan kurtulmak için kullanmak daha doğrudur.

İlgili konu: Ani Kilo Veren Kişilerde Estetik Ameliyatla Sarkıklık Gidermek

Bu bölgeler daha çok bel, karın, basen, bacak içi, diz içi, kol ve çene altı bölgeleridir. Bu bölgelerde yoğunlaşmış yağ dokusunun azaltılması ile kontür daha iyi hale getirilebilir.

Ameliyatsız lipoliz de, dışarıdan verilen lazer enerjisi yağı erittiği zaman bu yağın ve artıklarının vücuttan metabolize edilmesi karaciğer ve böbrekler yoluyla olmakta, bu süreç içinde kan yağlarında ciddi yükselmeler olabilmektedir. Metabolik olarak vücudun yükünün artmaması için ameliyatsız lazer uygulamaları çok seanslı ve aralıklı olarak uygulanmalı ve kan yağları kontrol edilmelidir.