estetik-ameliyat-regl

Radyofrekans Hakkında Bilinmesi Gerekenler

02 Şubat 2016

Yüksek teknolojinin estetik alanına katkıları arasında, radyofrekans uygulamaları çok özel bir yere sahiptir. Cerrahi ve cerrahi olmayan radyofrekans uygulamaları estetik uygulama sonuçlarını geliştirmiş ve radyofrekans cihazlarını cerrahlar için vazgeçilmiş kılmıştır.

Ameliyatsız radyofrekans uygulamaları öncelikli olarak yüzde daha sonra da vücudun çeşitli yerlerinde sıkılaşma, yağ azaltma ve kırışıklık gidermede kullanılmıştır.

İlgili konu: Thermage Radyo Dalgaları ile Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Hakkında

Radyofrekans uygulamaları çeşitli biçimlerde gerçekleştirilmektedir. Monopolar uygulama adı altında, derinin yüzeyinden yapılan ve derinin değişik derinliklerine nüfus eden uygulama bir altın standart haline gelmiştir. Bu teknolojiyi geliştiren marka Thermage’dır. Son gelinen nokta CPT teknolojisi adı altında eklenen bir vibrasyon hissi ile ağrı algısının azaltılmasıdır.

Daha invazif bir teknoloji olan thermi-lift ise basit bir ofis cerrahisi işlemidir. Burada, deri altına lokal anestezi altında sokulan bir prob yardımı ile radyofrekans doğrudan deri altında uygulanabilmekte ve istenilen bölge ve katman doğrudan hedef alınabilmektedir.

Her iki uygulama da cerrahların gündelik pratiği içinde ağırlıklı bir yer almış ve başta yüz olmak üzere, kol, bacak, karın ve birçok vücut bölgesinde kullanılmaktadır.