kan sulandırıcılar ve yüz estetiği

Yüze Dolgu İşlemlerinde Gelişmeler

10 Eylül 2016

Hyalunorik asit teknolojisindeki gelişmeler, yüzün ameliyatsız estetiğinde çok önemli bir çığır açmıştır. Önceleri tek tip ve tek molekül ağırlığına sahip olan Hyalunorik asit teknolojisi özellikle yanak dudak arasındaki çizginin doldurulmasında izin vermiştir.

İlerleyen teknoloji ile farklı yoğunluk, akışkanlık ve özelliklerde Hyalunorik asit dolguları üretildikçe uygulama yerleri ve biçimleri gelişmiştir. Elmacık kemiklerinin üzeri, şakak, göz kapağı, dudaklar ve çene başta olmak üzere hemen hemen yüzde her alana dolgu uygulanabilmektedir.

İlgili konu: Kaş Arası Dolgu ve Botox Tedavisi

Elmacık kemiği, çene gibi alanlarda daha yoğun, daha kalıcı molekülleri tercih ediyoruz. Dudak ve dudak çevresi, göz altı gibi alanlarda daha jölemsi ve yumuşak dolgular doğal sonuçlar veriyor. Etkileri daha kısa olmakla birlikte bu tür dolguların avantajları tercih edilmelerini sağlıyor.

Hyalunorik asit dolguları ameliyatsız estetik uygulamaların en önemli dinamolarından biri. Doğru kullanılması durumunda etkin bir yöntem, aşırıya kaçılırsa doz ve uygulama yerleri iyi planlanamazsa çok dikkati çeken ve doğal olamayan sonuçlar da yaratmak mümkün.