sarkik-meme-ameliyati

Meme Protezleri ile İlgili Bilmeniz Gereken 7 Şey

30 Eylül 2016

Meme büyütme en çok uygulanan estetik cerrahi işlemlerinden birisi. ABD’de yapılan araştırmalarda, 2014 yılında en çok istenen estetik işlem olduğu belirtilmekte. Bu ameliyata karar vermeden önce bilmeniz gereken 7 konu şöyle sıralanabilir.

1. Meme büyütme işlemi yaptıracaksanız yaşınız 18’den büyük olmalı. Bu konuda, yasal bir düzenleme olmasa bile Plastik Cerrahların hemfikir olduğu noktalardan biri bu ameliyata, özgür iradenizle sizin karar vermeniz. Bu da ancak 18 yaşından sonra mümkün.
2. Bu ameliyatı bir Plastik Cerraha yaptırmalısınız. Henüz Türkiye’de pek rastlanmasa da, bazı ülkelerde Plastik Cerrah olmayan, farklı branşlardan kişiler bu ameliyatlara el atabiliyorlar. Bu konuda dikkatli olmanızda fayda var.
3. Meme protezi uygulandığında hayat boyu bununla yaşama ihtimaliniz kadar yeni bir ameliyata gerek duyabilirsiniz. Yapılan çalışmalar, meme protezi yaptıran kişilerin %25’inin ileriki yıllarda çeşitli nedenlerle yeni bir ameliyata ihtiyaç duyduğunu göstermektedir.

İlgili konu: Meme Ameliyatı Sonrasında Göğüs Silikonu Yumuşama Süresi

4. Meme protezi uygulanabilmesi için sağlıklı bir birey olmanız gerekiyor. Varsa rahatsızlıklarınız ve kullandığınız ilaçlar konusunda cerrahınıza doğru bilgileri vermelisiniz.
5. Boyut konusunda çeşitli tekniklerle önceden bir fikir edinebilirsiniz. Kalıplar, bilgisayar programları ve 3 boyutlu modellerle bir ön çalışma yaparak karar verebilirsiniz.
6. Nadir de olsa, kanama, yara sorunları gibi bazı olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunların çoğu bazı girişimlerle düzeltilebilir.
7. Ameliyattan sonra basit kardio egzersizlerine erken başlasanız bile 2 ay kadar ağır sporlar yapamazsınız.