meme-diklestirme-ameliyati

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrasında Yaşanabilecekler

09 Kasım 2013

Meme dikleştirme ameliyatı genellikle 2 ana teknikle uygulanır. İlkinde, eğer meme dokusu hacim ve yapı olarak yeterli ise memenin kendi dokusu şekillendirilerek meme dikleştirme işlemi gerçekleştirilebilir. Eğer doku yeterli değilse dikleştirme işlemi sırasında dokulara destek olacak bir silicon meme implantı yerleştirilir.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası genellikle 1 gece hastanede kalmak yeterlidir. Çoğu zaman meme estetik ameliyatında yerleştirilen dren adı verilen ve ameliyat bölgesinde oluşan sıvı birikimini toplayan plastik torba , ameliyatın ertesi günü alınır.

İlk 2 günü dinlenerek geçirmek, ameliyat sonrası süreci çok kolaylaştırır. Bu aşamada gögüs çevresine aralıklı soğuk uygulamalarında büyük fayda vardır. Sigara içenlerin iyileşmenin ilk günlerinde sigara içmemeleri yara iyileşmesini hızlandırır.

Genellikle 2. veya 3. günden itibaren tam duş alınabilir. Ancak sauna, buhar gibi aşırı sıcak ortamlardan 6 hafta uzak durmak gerekir. Yürüyüşlere 4 ila 5. günden sonra başlanabilir; ağır spor, yük kaldırmak veya koşmak gibi fiziksel aktiviteler için yine 6. haftayı beklemek doğru olur.