alin-ve-kas-estetigi

Alın ve Kaş İçin Yapılabilecek Estetik Operasyonlar

17 Kasım 2013

En başından belirtmek gerekir ki; botox uygulamaları, alın ve kaş bölgesi estetiğinde çok başarılı sonuçlar vermekte ve bu bölgede yapılan ameliyatların sayısını azaltmaktadır. Buna rağmen alın ve kaş bölgesi için gerekli ve yararlı farklı ameliyatlar vardır.

Bunların başında kaşın ileri derecede düşüklüğü gelir. Bu noktada karar verilmesi gereken sadece kaşın kuyruğunun mu, bütünün mü veya alnın tümünün bir cerrahi işlem gerektirip gerektirmediğidir.

Alnın tümünün gençleştirilmesi gerektiğinde genellikle tercihimiz endoskopik cerrahidir. Burada yapılan, küçük kesiler yardımıyla, tüm alındaki deri ve deri altı bağ dokusunun düzenlenmesidir.

Daha basit bir işlem ise, kaşın sadece kuyruğunun kaldırıldığı ve yüzün üst ve yan bölümüne etkili şakak germedir. Şakak bölgesinde, saçlı deri içinde kısa bir kesi yapılarak işlem gerçekleştirilir.

Bu tür ameliyatlar için en önemli konu, işlem öncesi analiz ve ihtiyaçların belirlenmesidir. Üst göz kapağında deri fazlalığı ve sarkması için başvuran hastaların büyük bölümünde kaşların düşük olup olmadığı kontrol edilmelidir.