ameliyatsiz-burun-estetigi

Burun Estetiği İçin Ameliyatsız Seçenekler Var mı?

14 Aralık 2013

Burnunda şekil bozukluğu olduğunu düşünen birçok insanın hayali, ameliyatsız estetik ile burnunda daha iyi bir görüntüye yol açacak değişiklikleri gerçekleştirebilmektir. En baştan belirtmek gerekir ki burunda cerrahi işlem yapılmadan büyük değişiklikler yapmak mümkün değildir. Büyük bir kemerin giderilmesi, çok düşük burun ucunun düzeltilmesi gibi.

Ancak, son yıllardaki estetik cerrahi dünyasındaki bazı gelişmeler burunda ameliyatsız küçük değişiklikler yapılabilmesine olanak sağlamıştır. Burun sırtındaki kemerin üstüne ve altına yapılacak Hyalunorik asit (HA) dolgusu ile kamufle edilmesi, burun ucunda botox uygulaması ile bir kaç mm yükseklik sağlanası, hafif eğriliklerin HA ile gizlenmesi sayılabilir.

Bazen, burun ameliyatı sonrası oluşan bazı sorunlar, düzensizlikler de HA dolgusu ile gizlenebilir. Bu tip uygulamalar sınırlı sayılabilecek kişilerde uygulanabilir. Cerrahi düşünmeyen, şekil bozukluğu çok az olan kişilere bu uygulamaları yaptırdıklarında, etki süresinin kısa olduğu anlatılır. Dolgu uygulamalarında bu sure, 6 ay ile 1 yıl arası iken, botox uygulamalarında 2-3 ay ile sınırlıdır.

Burunda laser uygulaması ise, daha çok burun derisinin fraksiyone laser ile soyularak tazelenmesi, burun içinde ise burun etlerinin Holium laser ile küçültülmesi şeklinde kullanılır.