gidik-liposuction-yag-alma

Gıdık Eritme ve Aldırma İçin Liposuction (Yağ Alma) Tedavisi

15 Şubat 2014

Boyun bölgesi ve çene altında ya da genel kullanımıyla gıdık bölgesinde özellikle yağlanmanın yol açtığı şekil bozukluğu, kişileri şişman göstermesi, boyun yüz geçişini silikleştirerek daha yaşlı bir ifadeye yol açması nedeniyle bir şikayet konusudur.

Sorun sadece yağlanma ise bu bölgeye liposuction yapılması sorunu çözmeye yeter. Ancak, yağlanmanın yanı sıra, deride bir gevşeklik ve sarkma varsa tek başına liposuction sorunu çözemediği gibi, aksine arttırabilir. Bu gibi durumlarda, boyun germe işleminin liposuction’a kombine edilmesi gerekir.

Zaman zaman boyunda bir deri gevşekliği olmasa bile sadece liposuction’ın yeterli olmadığı çene ucunun yetersizliği gibi durumlar vardır. Çenenin aşırı küçüklüğü, çene altı yağlanmasının olduğundan daha ileri görülmesine yol açar. Bu durumda boyuna yapılacak bir liposuction estetik tedavisinin yanı sıra çene ucuna protez veya yağ enjeksiyonu yapmak çene boyun hattı geçişini keskinleştirilerek daha iyi bir sonuç sağlayabilir.

Boyunda ve gıdıkta, germe ameliyatı gerektirmeyecek kadar hafif bir gevşeklikle birlikte yağlanma olduğunda, boyuna liposuction yaparken derinin sıkılaştırılabilmesi için laser lipoliz uygulaması tercih edilmelidir.