estetikli-unluler

Estetikli Ünlüler Gibi Olmaya Çalışmayın

13 Temmuz 2014

Bazen elinde beğendiği bir ünlünün resmi ile bize başvuran hastalarımız oluyor. Fotoğraflardaki burun, ağız ve kaş yapısını bize örnek olarak gösteren ve beklentilerini anlatan kişilerin yanı sıra, zaman zaman aslında yaptıracakları bir estetik girişimle, sözünü ettikleri ünlüye benzeyeceklerini düşünenler olduğunu da söylemek isterim.

Kişinin diğer özellikleri ve hatları gerçekten o ünlüye yakın ise bunu doğal görmek mümkün. Ancak, başka hiçbir benzerlik yokken, yapılacak bir estetik ameliyatla bunu sağlanamayacağını bilmek gerekir. Aslında, her kişi kendine özeldir ve varsa bazı kusurlarını estetik girişimlerle gidermek daha doğru bir yaklaşımdır.

İlgili konu: Popo Kaldırma Ameliyatı Kimler İçin Uygun?

Ayrıca bazı ünlülerin toplum üzerindeki rol model olma özelliklerini unutmamamız gerekir. Sanatıyla beğenilen bir sanatçı, ünlü bir iş insanı veya politikacı, onu seven ve hatta hayranlık duyan insanlar üzerinde tüm yaptıkları ile de bir etki yaratıyor. Giydikleri, davranışları ve eğilimleri benimsenebiliyor.

Benzer şekilde, bir ünlünün yaptırdığı estetik girişimler daha kolay kabul görebiliyor. Bu noktada da, kişilerin moda akımlarına kapılmamaları, kendi özelliklerini bilmeleri ve buna uygun seçimler yapmaları, daha doğal ve iyi sonuçlar almalarına yol açmanın yanısıra, gereksiz işlemlerden de onları uzaklaştırır.