göğüs küçültme ameliyatı

Göğüs Küçültme Estetiği İçin Nedenler

14 Temmuz 2014

Göğüs küçültme ameliyatı için başvuranların sıkça dile getirdiği sorunlar, aslında estetik sorunlar olmaktan çok gündelik yaşamla ilgili sorunlardır.

Hareket etmekte, spor yapmakta zorluk, giyim kuşamda, beden seçmede yaşanan zorluklar, üst bedenle alt beden arasındaki uyumsuzluklar, omuzlarda ve sırtta ağrı, kol askılarının yerinde çökmeler, bazen meme altında oluşan pişikler hastalarımızın göğüs küçültme için bize başvurma nedenleri arasındadır.

Bu nedenlerle, meme estetiğinde göğüs küçültme ameliyatlarını biz estetik olduğu kadar işlevsel ameliyatlar olarak ele alırız. Ameliyat planlarında, küçültme miktarını planlarken estetik yönü kadar, rahat etmelerini sağlayacak küçültme miktarlarını da tartışırız.

İlgili konu: Erkekte Göğüs Küçültme (Jinekomasti) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs küçültme ameliyatları, memeden net olarak doku çıkarılan ameliyatlardır. Göğsün hacmi ve ağırlığında azalmaya yol açar. Bu da daha rahat hareket etme, giysi seçiminde daha özgür olma, omuz ve sırta binen yükte azalma gibi sonuçlar yaratıyor.

İleri derecede meme küçültme ameliyatları Batı ülkelerinde, yukarıda saydığım nedenlerle özel sigorta kapsamında ele alınabiliyor. Umarım, ülkemizde de bu imkan zaman içinde sağlanır.