sarkik-kulaklar-icin-estetik-ameliyat

Sarkık Kulaklar İçin Estetik Ameliyat Yöntemleri

13 Ağustos 2014

Sarkık kulak genellikle, kulak memesinin aşırı büyük ve sarkık olması için kullanılan bir ifadedir ve doğumsal, ağır küpe kullanımına veya yaşa bağlı olarak oluşabilir.

Sarkık kulakların estetik cerrahi yardımıyla küçültülmesi dışında bir seçenek yoktur. Basit ama incelikli bir cerrahi gerekir. Lokal anestezi altında uygulanabilir. En önemli konu, sarkık kulak memesini küçültmek için yapılacak işlemin oluşturacağı izi, kulağın görünmeyen yerine gizlemektir.

Bir diğer önemli nokta ise, kulak memesini küçültürken doğal bir kulak memesi oluşturabilmektir. Aşırı küçültülmüş, doğal kıvrımını yitirmiş bir kulak memesi de en az aşırı büyük ve sarkık bir kulak memesi kadar dikkat çeker.

İlgili konu: Estetik Facialardan Kaçınmak İçin Ne Yapmalı?

Sarkık kulak ağır küpelerle oluşmuşsa, küçültme işleminden sonra bu küpelerin kullanılmasına devam edilmesi sorunun tekrarlanmasına yol açar. Bu yüzden küpe seçimine dikkat etmeli ve ağır küpelerden kaçınılmalıdır.

Sarkık kulakların küçültülmesi, bazen kişinin bir şikayeti olmasa da, özellikle de yüz gençleştirme ameliyatı için başvuranlara plastik cerrahlarca önerilebilir. Burada temel amaç, yüz gençleştirme için yapılacak işlemlerden sonra başlangıçta dikkat çekmeyen kulak sarkıklığının daha çok dikkati çekecek olmasıdır. Bu durumda, kulak sarkıklığının giderilmesi diğer prosedürlerin yanında tamamlacıyı bir işlem olacaktır.