ameliyattan-sonra-kilo-alma-gögus-ameliati

Ameliyattan Sonra Kilo Alma ve Verme Durumunda Silikonlu Göğüsün Durumu

06 Kasım 2014

Günümüzde, kilomuzu korumak için gayret göstermemize rağmen zaman zaman bunu başaramayabiliyoruz. 2-3 kilo ile sınırlı değişiklikler genellikle önemli bir sorun yaratmazken aşırı kilo değişiklikleri vücudumuzda deformitelere yol açabiliyor.

Memenin kilo değişiklikleri oldukça değişken; bazı kişilerde kilo alıp vermelerden meme etkilenmezken, bazılarında hemen değişebiliyor. Bunu belirleyen, daha çok memenin yağ dokusu içeriği. Yağ dokusundan zengin bir meme yapısına sahip kişilerde, kilo artışı memeyi büyütebiiyor.

İlgili konu: Meme Estetiği Ameliyatında Doktor Seçimi

Silikon uygulaması, genellikle meme dokusu az, memesinde yağ içeriği fazla olmayan kişilerde, büyütme –dolgunlaştırma amaçlı olarak talep ediliyor. Dolayısıyla, küçük memeleri nedeniyle silikon uygulanmış bir kişide, çok aşırı bir kilo artışı olmadıkça göğüste büyüme pek beklenmez. Buna karşın, meme dokusu az olmayan ve doğum sonrası oluşan deformitelerde, memeyi toparlayan ve aynı anda silikon uygulanan durumlarda, kilo artışının mevcut meme dokusunda artış beklemek mümkün.

Silikon protezin kendisi, şüphesiz kilo alıp vermekle değişmiyor. Değişen, silikonu örten meme dokusu. Aşırı kilo artışında memenin genelinin büyümesini, aşırı zayıflanıldığı zaman ise silikonu örten dokunun azalması ile protezin daha ço belirginleşmesi beklenebilir.