estetik-ameliyat-kiyafet-secimi

Estetik Ameliyata Gelirken Nasıl Bir Kıyafet Giyilmeli?

11 Kasım 2014

Aslında estetik ameliyata giderken nasıl bir kıyafetle gittiğinizin bir önemi yok. Ameliyata girmeden, hazırlık aşamasında özel gömlekler giyilmesi ve planlamanın yapılması gerekiyor. Daha çok hazırlık yapmanız gereken konu, hangi işlemin yapılacağından bağımsız olarak, estetik ameliyatlardan sonra evinize dönerken rahat bir kıyafetinizin olması.

Yumuşak, kolay giyilen, tercihen önden tamamen açılıp kapanabilen (fermuarlı veya düğmeli) bir kıyafet, hem ameliyattan sonra rahat giyinip çıkarabilmeniz açısından hem de kontrolünüzü yaparken doktorunuzun işinizi kolaylaştırması açısından çok önemli.

İlgili konu: Burun Estetik Ameliyatından Kaç Gün Sonra İşe Giderim?

Yüz estetiğinde ve burun ameliyatlarında bu tür bir giysi, ameliyat bölgenize hiç dokunmadan giyinip çıkarmayı kolaylaştırırken, meme ameliyatında ve karın ameliyatında, kollarınızı çok kaldırmadan giyinebilmenizi de kolaylaştırmaktadır.

Kıyafetinizin, mevsimin şartlarına uygun kalınlıkla olması, üşümenizi veya aşırı terlemenizi de önleyecektir. Giyeceğiniz iç çamaşırların da aşırı sıkmaması size rahatlatacaktır.

Aynı şekilde rahat edebileceğiniz topuksuz bir ayakkabı da daha rahat yürüyebilmenizi sağlayacaktır.