goz-alti-torbalari-estetik-ameliyat

Göz Altı Torbaları İçin Estetik Ameliyat

22 Kasım 2014

Göz altı torbaları bizi yorgun ve yaşlı gösterir, uykusuz olup olmadığımızla ilgili sorularla başbaşa bırakır. Göz altı torbaları bazen çok erken yaşlarda bile görülebilir ve bu durum genellikle genetik nedenlerledir.

Yüzün anatomisinde, özellikle üst çenenin pozisyonu göz altını etkiler. Bazı kişilerde, üst çene geridedir, göz ve çevresindeki yapıları öne doğru çıkık gösterir (Tıp dilinde buna negative vector adı verilir.) Böylesine bir anatomic yapıya sahip kişilerde göz altı torbalarının alınması, batık göz olarak adlandırdığımız olumsuz bir sonuç yaratır. Yapılması gereken, göz ve çevresindeki yapıları destekleyecek şekilde, göz altı kenarının dolgunlaştırılmasıdır.

İlgili konu: Göz Altı Morluğu Estetik Ameliyat ile Nasıl Tedavi Edilir?

Alt göz kapağı estetiği, estetik cerrahinin en hassas girişimlerinden biridir. Bunun başlıca nedeni, alt göz kapağının çok ince ve ayrıntılı bir anatomiye sahip olmasıdır. Bu yapılar, zengin damarsal yapıları ile kolay şişebilen ve kanayabilen yapılardır. Hem büyütmeli gözlükler kullanarak hem de bu yapılara çok dikkat ederek ameliyatlar yapmamıza ragmen alt kapakta iyileşme uzun surer .

Göz torbalarının kapak içinden yapılan bir kesi ile alınması yöntemi sıkça uyguladığımız ve kapak kasının korunmasını sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntem iyileşme sürecini hızlandıran manevralardan biridir.

Alt göz kapağı ameliyatlarında , torbanın alınması, derinin gerginleştirilmesi ve gerekirse etrafındaki dokuların dolgunlaştırılması gibi farklı kombinasyonlar kullanılabilir.