plastik-cerrahi-estetik-ameliyat-nedir

Duyuru – Diyetisyen Gözde Kavak Aramıza Katıldı

14 Ocak 2015

Değerli Dostlarımız,

2015 yılında size bir sürprizimiz var. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında sizlere uzun yıllardır en üst düzeyde hizmet vermeye çalışıyoruz. Şimdi de, sağlıklı ve güzel bir yaşam için çok gerekli olduğunu düşündüğümüz sağlıklı beslenme konusunda aramıza genç ve enerjik bir arkadaşımız katıldı.

Özgeçmişini sizinle paylaştığımız Diyetisyen Gözde Kavak yeni yılda, sağlıklı yaşam ve beslenme konusunda hepimize destek vermeye hazır.

1990 yılının çok sıcak geçen bir Temmuz’unun 25’inde Peribacaları’nda dünyaya geldi. Ailesi üçüncü ve son çocuklarına Gözde ismini vererek onun hayata bakışını doğduğu anda belirlemiş oldu: “Ne yaparsan en iyisini yap.”. Çocukluk ve ilk gençlik yıllarını Çanakkale’de resim yaparak, basketbol oynayarak ve gitar çalıp şarkı söyleyerek geçirirken Gazi İlköğretim Okulu’nu okul birinciliğiyle bitirdi. Takibinde, FMV Özel Işık Lisesi’ni yüzde yüz bursla kazanarak o zamanki hayallerinin en büyüğü olan İstanbul’da yaşamaya başladı. Zamanını Fizik Olmpiyatları’na hazırlanarak, yağlı boya tablolar yaparak ve kurduğu müzik
grubuyla konserlere katılarak değerlendirirken, 2007 yılında lise eğitiminin bir yılını, AFS-YES
öğrenci değişim programıyla (yine tam burslu olarak) ABD,Portland,Oregon’da tamamladı. Hayatına farklı deneyimler kazandıran bu macera, on kilo fazlalıkla İstanbul’a dönen Gözde’ye, sağlıklı beslenmenin önemini de öğreterek onu çok sevdiği mesleğine yönlendirdi. 2010 yılında TC Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde (yarı bursla) okumaya başladı. Üniversite öğrenciliği süresince farklı alanlarda yarı zamanlı iş tecrübeleri edindi.

Amerika’daki değişim senesinden sonra farklı kültürlere, farklı ülkelere, farklı yaşayışları incelemeye olan büyük ilgisi, onu 2012 yılında (tam burslu) Erasmus programıyla bir dönemliğine Almanya’nın Hamburg şehrine HAW Üniversitesi’ne okumaya götürdü. 2013 yazında da, yine Hamburg’da DEZ-Diyet ve Beslenme Merkezi’nde 3 aylık (tam burslu) Erasmus Staj Programı’nı tamamladı, sonrasında da birçok kamu ve özel sağlık kuruluşunda uzun dönem stajlar yaptı. 2014 yılında “Alzheimer ve Demans Hastalığı’nda Beslenme” konulu tezini hazırlayarak Yeditepe Üniversitesi’nden “Diyetisyen” ünvanıyla, onur derecesi alarak mezun oldu. Mezuniyetinden hemen sonra duyusal lüks kavramını Turkiye’ye getiren Raffles Otel’in açılış ekibinde yer aldı. Bir süre Yaşasın Hayat ve B-Fit ortak projesinde diyetisyen olarak çalıştıktan sonra Prof. Dr. İsmail Kuran’ın Kliniği’nde danışanlarıyla buluşarak onların hayallerine, yaşamlarına dokunmakta.

Katıldığı Eğitim ve Sertifika Programları:

2014 Temmuz – Ağustos: Raffles Otel, Turizm Otelcilik Eğitimi tamamlama diploması.
2014 Mart: Çocukluk ve Ergenlik Döneminde Tip 1 Diyabette Beslenme ve Karbonhidrat Sayımı, Medipol Üniversitesi
2014 Şubat: Spor Diyetisyeni Kursu, Sporcu Performansında Beslenmenin Rolü, Acibadem Üniversitesi
2013 Kasım: Çocuk Hastalıklarında Beslenme Sempozyumu, Ankara
2013 Haziran – Eylül: DEZ-Diyet ve Beslenme Merkezi Staj Sertifikası, Hamburg, Almanya
2013 Mayıs: Çocukluk ve Ergenlik Döneminde Beslenme, Medipol Üniversitesi
2011 Mart: YES Programıyla Eğitmen Eğitimi, Washington DC, USA
2011 Ocak: Çocukta; Oyun, Öğrenme ve Yaratıcılık
2009: Robert Koleji, Modern Birleşmiş Milletler
2008 Mayıs: PAX (AFS) – Değişim Programı, Portland, Oregon, USA
2008 Mayıs: Oregon Trail – Öğrenci Liderlik Programı, Oregon, USA
2008 Şubat: Genel Eğitim Gelişimi (Amerikan Açık Lise Diploması), Portland, Oregon, USA
2008 Ocak: Mükemmelliyet Ödülü (dönem notu 4 üyerinden 4), Portland, Oregon, USA
2003 Kasım: Lions Kulubü Uluslararası Başarı Ödülü
2000 – 2001: Monami Sanat Yarışması Başarı Ödülü