vajina-lipofilling

Vajina Estetiğinde Lipofilling Ne Demektir?

01 Şubat 2015

Genellikle belirli bir yaşın üzerinde vücuttaki yumuşak doku kaybına vajina bölgesindeki yağ dokusundaki kayıp da eklenir.

Bu bölgede hacim kaybı, deride büzüşmelere ve sarkmalara yol açabilir. O nedenle genital estetik başlığı adı altında, vajina çevresine -özellikle büyük dudaklara yağ enjeksiyonu- tercih edilen bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.

İşlem, diğer yağ enjeksiyonu tekniklerinden çok farklı değildir. Vücudun belli bir bölgesinden alınan yağ, süzülerek enjeksiyona hazır hale getirilir ve ince kanüllerle vajina bölgesine özellikle büyük dudaklara mons adını verdiğimiz vajina üstüne enjekte edilir. Bu enjeksiyon farklı planlara azar azar yapılarak, enjekte edilen yağın başarılı bir şekilde tutması sağlanır.

İlgili konu: Vajina Estetiği Sonrası Normal Doğum mu Sezaryen mi?

İlk günlerde morluk, şişlik oluşabilir, gerginliğe bağlı hafif ağrılar görülebilir. Gündelik hayatı çok etkileyen bir işlem değildir.

Şişlik ve morluklar ikinci, üçüncü günden itibaren azalmaya başlar. Yaklaşık birkaç hafta içinde bu bölge normal anatomisine kavuşur. Nadiren bu işlemin tekrar edilmesi gerekebilir.