estetik cerrahi sosyal medya

Estetik Alanında Sosyal Medyada Nelere Dikkat Edilmeli?

03 Ocak 2016

Son yıllarda internet dünyası ve sosyal medya bir fenomen olarak hepimiz hayatına girdi. Girmekle kalmadı, özellikle gençler için bir yaşam biçimi haline dönüştü. Moda, alışveriş ve bilgi paylaşımından sağlık, yaşam ve seyahate kadar birçok uygulama ile hepimiz bu avantajlardan yararlanıyoruz.

Ancak sosyal medyada paylaşılan bilgi ve özellikle reklamların doğruluğu ve güvenilirliği konusunda temkinli ve dikkatli olunmasında fayda var. İnternet dünyası, herkesin kendisini istediği gibi sunmasını sağlayan yönleri ile güvenilirlik açısından birçok sorunu da beraberinde getiriyor.

İlgili konu: Estetik Ameliyat Öncesi Doğru Doktor Nasıl Seçilir?

Çok yoğun ameliyatlar yaptığını, hastalarının mutluluğu ile yorgunluğunu unuttuğunu belirten doktorlara bu kadar çok sosyal medya paylaşımı için nasıl zaman bulduklarını sormak yanlış olmaz. Aslında, bazılarının birer sosyal medya danışmanı aracılığıyla, hatta fotoğrafçıları ile dolaştığını öğrenince bu konunun hangi yönlere kaydığını da düşünmek gerekiyor.

Sosyal medya ve internet günümüzün gerçeği. Sınırlamak, engellemek bir yana denetlemek bile neredeyse imkansız. Bu konuda, paylaşılanlara biraz dikkat ve şüphecilikle yaklaşmakta yarar olduğu kanısındayım.