goz-alti-cukur-icin-dolgu

Göz Altı Morlukları İçin Lazer Uygulamaları

02 Şubat 2016

Göz altı morlukları her yaş grubunda kişileri rahatsız edebilen bir sorun olabilir. Çok genç yaşlarda bile göz altı morluklarından rahatsız olanlar vardır.

Göz altı morluklarının nedenleri çok farklı olabilir. Bazen deri çok ince olduğu için altındaki kasın röflesini verir ve derinin koyu görünmesine yol açar. Bu durumun çözümü ancak deri altına yapılan dolgular ile kasın röflesinin deriye yansımasının engellenmesidir.

İlgili konu: Göz ve Çevresi İçin Estetik Ameliyat Tek Çözüm müdür?

Göz altı morluklarının en sık nedeni çoğu zaman genetik nedenlerle ya da güneş, rüzgar gibi zedeleyici doğa etkileri ile derinin yıpranmasına bağlı renk değişiklikleridir. Deri içine oturan pigmentler göz altının koyu renkte görünmesine yol açarlar. Bu sorunun çözümünde kimyasal soyucular ve lazerler etkilidir. Fraksiyone lazer uygulamaları ile derinin yüzey tabakası yenilenirken hızlı bir iyileşme sağlanabilir. Fraksiyone lazer erbium veya karbondioksit lazer uygulamaları olarak ikiye ayrılır. Cihazın gücünün kontrollü olması, derinlik ayarının yapılabilmesi işlemin etkinliğini arttırır.

Uygulama çoğunlukla, birden çok seans gerektirir. Bu seansların arası 6-8 hafta kadardır. Alınan cevaba göre işlemin sonlandırılmasına karar verilir. İşlemler sonrası gözaltı bakımı, nemlendirilmesi ve sonrasında korunması için alınacak önlemler, kimyasal ajanlardan, güneş ve rüzgarın zararlı etkilerinden korunmaktan ibarettir. Koruma önlemlerinin alınmaması lekelerin yeniden oluşmasına yol açar.