bacak-icin-yag-aldirma

Bacak Dolgusu Silikonla mı Yağ ile mi Yapılmalı, Ne Zaman Yapılmalı?

04 Mart 2016

Her ne kadar bacakların inceltilmesi için başvuran hastaların sayısı çok daha fazla olsa da, zaman zaman bacaklarının çeşitli noktalarının genişletilmesi için başvuranlar da vardır. Bilek, bacak iç yüzü veya dize yakın bölgelerdeki incelikler zaman zaman rahatsız edici olabilmekte, bunlarla ilgili değişiklikler için çözüm yolları aranmaktadır.

Çok belirgin bacak inceliklerinde, silikon protez eşsiz bir çözümdür ve diz arkasından yapılan bir kesi ile çeşitli boy ve genişlikteki protezlerden seçilen bir implant buraya yerleştirilebilir. Erken iyileşme sürecinde kısıtlamalar olsa da bir süre sonra her türlü aktivite yapılabilir. Komplikasyon oranı düşüktür, çok nadir olarak protezlerin çıkarılmasını isteyenler olabilir.

İlgili konu: Karın Germe Ameliyatı Estetiği

Sorunun daha hafif olduğu durumlarda, yağ enjeksiyonları önemli bir alternatif sunar. Bel, karın veya kalça bölgesinden alınan yağlar istenilen bölgelere enjekte edilerek bacaklara biçim verilebilir ve volume arttırılabilir. Yağ enjeksiyonları bazen ikinci bir seans gerektirebilir.

Bacağın aşırı kalınlığı kadar aşırı inceliği de estetik açıdan bir sorun olarak kabul edilir. Silikon protez veya yağ enjeksiyonları, hatta bu iki tekniğin kombinasyonları bu sorunun giderilmesinde kullanılabilir.