ismail-kuran-estetik-cerrahi-35-ulusal-kurultay

Eğitime Katkının Dayanılmaz Hafifliği

18 Nisan 2016

Tam 1 haftadır Ankara, Tahran ve Antalya üçgeninde binlerce kilometre yolculuk yapılan, yüzlerce eski dost ve yeni meslektaşla karşılaşma/tanışma imkanı sağlayan, kuyu anfilerden, lüks kongre merkezlerine veya otel toplantı salonlarına uzanan yorucu ama aynı oranda keyifli bir maratonu tamamladım.

Yorgunluğu atmak için açık havada geçirilen birkaç saat ve kısa bir gündüz uykusu yetti. Diğer yanda içimde yıllardır, defalarca tekrarlansa da eksilmeyen, profesyonel yaşamımda yaptığım ameliyatlar ve bunun bana sağladığı maddi kazançlardan çok daha kıymetli olan paylaşma ve eğitime katkıda bulunmanın yarattığı güzel duygu bir kanat etkisi ile beni hafifletiyor.

Türk Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği’nin geçtiğimiz hafta sonu Ankara’da yaptığı Rinoplasti Kursu’nda iki konferans, İran’da Salı-Perşembe arasında gerçekleşen ve tüm Ortadoğu’dan katılımcılara Amerika ve Avrupa’dan 10 civarında öğretim üyesi ile birlikte birlikte sunduğum 3 video, 3 konferans ve son olarak derneğimizin geleceğini temsil edecek olan asistanların katıldığı ve Antalya’da gerçekleşen Asistan Okulu’nda 2 ders olmak üzere dolu dolu bir haftadan sonra en azından bir süreliğine gündelik işlere yoğunlaşacağım.

Bu süre içinde elimden geldiğince bilgi ve becerimi paylaştım, çok sayıda meslektaşımla benim için de faydalı olan tartışmalar yaptım. Onlara aktardıklarımın işlerine yarayacağını ve daha başarılı sonuçlar almalarına katkı sağlamasını diliyorum. Ben onlardan çalışmalarım için gerekli motivasyonu ve heyecanı fazlasıyla aldım, hepsine teşekkür ederim.