kemikli burun estetik ameliyat

Neden Daha Genç Görünmek İsteriz?

21 Kasım 2016

Modern çağın en önemli tartışmalarından birisi daha uzun ve daha iyi yaşamak için gösterilen çabalardır. Tıpta ilerlemeler, beslenmede gelişmeler, daha konforlu yaşam standartları ortalama yaşam süresini uzatmıştır. Yaşam süresinin uzaması ile bir başka konu ön plana geçti: uzayan yaşamın nasıl geçirildiği, kalitesi.

Daha aktif, sağlıklı ve hareketli bir hayat için iyi beslenmek, düzenli egzersiz temel koşullardır. Bunların yapılması ile kardiyolojik açıdan insan kapasitesini arttırır, daha enerjik hale gelebilir. Bunlar büyük oranda kişinin daha aktif ve genç görünmesine de yol açacaktır. Ancak bazen kişi ne kadar iyi hissetse ve enerjik olsa da başkaları üzerinde daha iyi bir izlenim yaratabilmek için daha genç görünmek isteyebilir. Bazen bu istek, başkaları için değil, kişinin kendini daha iyi algılaması için bir ihtiyaç haline gelebilir.

İlgili konu: Yüz Gençleştirmede Dolgu Uygulamaları ve İğneyle Gelen Güzellik

Bu noktada, Plastik Cerrahi ameliyatlı ve ameliyatsız estetik uygulamaları ile devreye girer. Bedeni, beyni ve yaşam enerjisi ile aktif, enerjik olan kişinin arzusu yönünde, kişinin görünümü ile ilgili küçük veya büyük işlemler planlanır ve uygulanır.

Gençlik, ileriye doğru umut, enerji, hareket ve yaşam isteği demektir. Kişi içinde bu hissi taşıyorsa ve görünümünün daha iyi olması için bir arzusu varsa plastik cerrahi uygulamaları gerçekleştirilir.