Kol germe ameliyatı sonrası güçsüzlük

ThermiTight (ThermiRF) Uygulaması

21 Aralık 2016

Radyofrekans cihazlarının Estetik Cerrahi alanına katkısı, son yıllarda giderek artmaktadır. Bu konudaki en yeni ve etkin teknolojilerden birisi ThermiTight olmuştur.

Geliştirilmesinde ABD’nin saygın plastik cerrahlarından birinin yer aldığı bu cihaz; Radyofrekans enerjisini bir ateş çubuğu gibi kullanarak sonuç almaya odaklanmış, oldukça gelişmiş bir cihazdır.

ThermiTight nedir?

Özel olarak geliştirilmiş, ince bir prob, bir yandan radyofrekans enerjisi sağlarken bir yandan ucunda oluşan ısıyı da ölçebilmektedir. Ana cihaz ise, probun ulaşmasını istediğiniz ısı miktarını ayarlamaya, dolayısıyla ısı o noktaya ulaştığında cihazın ürettiği enerjiyi durdurmasına izin verecek şekilde planlanmıştır. Bunların yanı sıra, dışarıdan uygulama bölgesine tutulan termal bir kamera, uygulamanın yapıldığı bölgede ulaşılan ısıyı haritalayarak göstermektedir.

Bütün bunlar ne demektir? ThermiTight ne yapmaktadır?

Önceden uygulama yapmaya karar verdiğimiz, örneğin; çene altı, boyun, kol içi, bacak içi gibi bölgelere lokal anestezi uygulandıktan sonra, küçük bir kesiden yerleştirilen RF probu ile ayarlama yapılan değerlerde ve güçte radyofrekans enerjisi o bölgeye uygulanır. Bir yandan bölgenin ulaştığı ısı değeri termal kamera ile ölçülerek amaçlanan değerlere ulaşılması beklenir. Uygulama bölgesinde bir miktar şişlik olabilir, ancak iş gücü kaybı oluşmaz.

Radyo dalgaları uygulanan bölgede gerilme, kollajen sentezinde artış ve bunların yarattığı iyilik hali görülür.