selülit için çözüm

Selülit İçin Çözüm Bulundu mu? Hedef 2020!

28 Kasım 2018

Endo, tıp alanında faaliyet gösteren ve son yıllarda estetik konusunda da çalışmaları olan bir firma. Geçen günlerde yayınladığı raporunda, üzerinde çalıştığı bir ilacın 2020 yılının sonlarına doğru piyasaya sürüleceğini ve deneme testlerinin çok başarılı olduğunu duyurdu.

Jenerik ilaçlar yapan firmanın yetkilileri, gelecek yılın ikinci yarısında selulit tedavisi için ilacın onayını alabileceklerini ve böylece deride portakal kabuğunu anımsatan değişikliklere yol açan durumun artık tedavi edilebileceğini öne sürdüler.

İlgili konu: Bacak İçin Yağ Aldırma Ameliyatı Yaptırmalı mıyım?

Testlerde, CCH içeren ilacın selulit tedavisinde anlamlı farklar yarattığı görüldü. Ancak, bu konuda daha güçlü bilgilere ihtiyaç duyuyoruz. Önümüzdeki günlerde daha ayrıntılı çalışmaları görmeyi umuyoruz.

Endo firması halen aynı ilacı, Xiaflex adıyla, farklı dozlarda ağrılı ereksiyonların düzeltilmesinde ve el parmaklarını kısıtlayan dupuytren hastalığının tedavisinde de kullanmakta. İddia edildiği gibi bu ilaç, selulit tedavisine bir fayda sağlarsa estetik cerrahinin önemli sorunlarından biri için önemli bir adım atılmış olacak.