alinda-kirisiklik-icin-estetik-ameliyat

Alında Kırışıklıklar İçin Estetik Ameliyat

03 Ağustos 2014

Alında kırışıklıklar, özellikle güneş, aşırı mimik kullanmak, uzağı görmekte zorluk çekenlerde gözleri adapte etmek için kısmak gibi nedenlerle ve şüphesiz yaşla artan bir sorundur.

Başlangıç döneminde, normal duruşta alında izler görünmezken, kaşlar çatıldığı ve mimik yapıldığı sırada çizgiler oluşur. Zaman içinde, izler kalıcı hale gelir ve mimik yapılmadığı zamanlarda bile belirgindir.

Günümüzde, alın çizgilerini azaltan, derinleşmelerini önleyen en önemli alın estetiği uygulaması botox uygulamasıdır. Düzenli uygulanması alında yaşlanma sürecini yavaşlatır.

İzler kalıcı hale gelmişse, botox uygulaması bunları azaltsa bile bazen tamamen düzeltemeyebilir. Bu durumda, botoxa ilave olarak çizgilerin derin olduğu yerlere dolgu uygulamaları yapılabilir.

İlgili konu: Boyun Estetiğinde Kullanılan Yöntemler

Estetik ameliyat olarak alın kırışıklıkları için iki uygulamadan söz edebiliriz. Bir grup uygulama, izlerin derinliğini azaltmak için vücuttan alınan yağ dokusunun özenli bir şekilde derinliklere enjeksiyonu, diğer bir uygulama ise, endoskopik veya açık yöntemle bu izlere yol açan kasların zayıflatılması şeklindedir.

Botox ve dolgular, alın kırışıklıkları için yapılan ameliyatların azalmasına yol açmakla birlikte zaman zaman ileri olgularda ameliyatların uygulanması gerekmektedir.