boyun-estetiginde-dogal-gorunum

Boyun Estetiğinde Doğal Bir Görünüm Elde Etmek

16 Eylül 2014

Boyun estetiği için başvuranlar, yaş guruplarına göre erken yaşlarda daha çok çene altı yağlanma ve çene ucunun yetersizliğinin yarattığı bir gurupla, ileri yaşlarda boyunda gevşeme, sarkma ve kırışıklıkların yol açtığı sorunlardan oluşan iki grupta karşımıza çıkar.

Genç grupta, çene altından yağ alınması ve çene ucuna yağ enjeksiyonu ile çözüm daha pratik iken, ileri yaş grubunda, cerrahi teknikler daha karmaşıktır.

Genellikle bu estetik ameliyatta hasta beklentisi, daha pratik ve hızlı iyileşen tekniklere artan bir ilgi şeklindedir. Kalıcı ve etkin çözümler daha çok, detaylı cerrahi uygulamaları içermesine ragmen, iple askı, thermage yüz gençleştirme gibi nispeten etkin bazı uygulamalar da giderek artan sıklıkla kullanılmaktadır.

İlgili konu: Thermage Radyo Dalgaları ile Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Hakkında

İple askı yöntemleri, uzun zamandır gündemde olmasına karşın, etkinliği ve etki süreleri çok net değildir. Memnun hastaların yanısıra iyi sonuç alamamaktan şikayet eden örnekler de vardır. O nedenle, farklı ip ve uygulama teknikleri yayılmaktadır.

Temel sorun, uygulama anında boynu gerdiğini görseniz bile işlemi izleyen dönemde, dokuların kendini bırakabilmesi ve işlemin etkinliğini kaybedebilmesidir. Bir diğer sorun, boynu germek için kullanılan ipliklerin gergin bir hat olarak kişileri rahatsız edebilmeleridir.

Günümüzdeki teknikler incelendiğinde, boyun estetiğinde doğal bir sonuç alabilmenin en emin yolu cerrahi tekniklerle, boyundaki platisma tabakasını içine alan germe teknikleridir. Bunlar, doğal sonuç vermelerinin yanısıra uzun etkili işlemlerdir.