meme-ameliyati-sonrasi-kilo-alma-verme

Meme Ameliyatından Sonra Fazla Kilo Alma ya da Verme Durumu

30 Eylül 2014

Hayat değişiklikler ve sürprizlerle doludur. Her ne kadar, dümeni kontrol etmek mümkünse de çeşitli nedenlerle bazen istemediğimiz değişikliklere maruz kalabiliriz. Çevremizde istemeden kilo alıp verdiğini belirten çok sayıda insanla karşılaşırız.

Bize ameliyat için başvuran hastalarımız arasında, hayatı boyunca kilosunu belirli bir çizgide kormuş olanların yanı sıra, neredeyse yılda birkaç kez, onlarca kilo alıp veren insanlar da mevcuttur. Bu değişikliklerin deri ve yumuşak dokuda yarattığı sorunlar, gevşeme ve sarkma şeklindedir çoğu zaman. Bu nedenle, koruyamayacaksanız, en azından kilonuzun sabit kalmasının daha iyi olduğu bile söylenebilir.

İlgili konu: Hamilelikte Oluşan Çatlakların Estetikle Giderilmesi

Memeye silikon uygulamalarında, kişinin mevcut kilosu ve vücut özelliklerine göre bir karar verilir. İşlem sonrasında birkaç kilo alınıp verilmesi, genellikle sonucu değiştirmez. Ancak çok kilo alınacak olursa, şüphesiz silikonun boyutu değişmese de, memede yağlanmaya bağlı büyüme oluşabilir. Kilo alıp vermeler ise çok büyük miktarlarda olursa sarkmalara yol açabilir.

Silikon ameliyatlarından sonra, formun korunması, sadece ameliyat tekniği ile değil, nasıl bir yaşam sürdüğünüz, kilonuzu kontrol edip edemedğiniz ve spor yapıp yapamadığınız ile doğrudan ilintilidir.