dogumdan-sonra-karin-germe-ameliyati

Doğumdan Sonra Karın Germe Ameliyatı Yaptırmak

01 Aralık 2014

Doğum anne için yavrusuna kavuştuğu bir mucize olmasının yanısıra vücudu için de çok büyük bir travmadır. 9 ay boyunca, kilosu artar, karnı büyür, leğen kemiği açısını değiştirir ve bütün bu süreç muhteşem bir doğa olayına anneyi hazırlar.

Doğum gerçekleşir, anne yavrusuna kavuşur, vücut bir yandan çocuğu beslemeye dönük bir emzirme fonksiyonuna hazırlanırken bir yandan da doğum sonrası karın ve pelvisin kendini toparlama süreci başlar.

Birçok kişide, özellikle ilk doğumdan sonra, kilo kontrolü ve sporla vücut bir çok açıdan kendini onarır ve önemli bir bulgu kalmayabilir. Buna karşın çoklu gebelikler, aşırı alınmış ve verilemeyen kilolar, karın duvarında yırtık ve çatlaklar anneyi rahatsız edebilir ve daha iyi bir vücuda kavuşmak için bir arayışa itebilir.

İlgili konu: Karın Germe Ameliyatı Sonrası Doğum Yapılabilir mi?

Genel kabul, doğumdan sonra öncelikle fazla kiloların verilmesi, emzirme sürecinin sonlanmasının beklenmesi ve spor yapılarak kasların güçlendirilmesidir. Bunu takibeden adım ise, karındaki fazla yağ ve derinin alınması, gerekiyorsa karın kaslarının orta hatta yaklaştırılarak orjinal haline kavuşturulmasıdır. Bu işlem standart değildir, herkesin sorununa göre planlanması gereken detayları vardır.

Optimum gerginliğin sağlanması iyileşme sürecinin sorunsuz geçmesine yardımcı olur. Ameliyatlar genel anestezi gerektirir, ayrıca hastanede birkaç geceleme planlanır. Uzun sureli korse kullanımı ve ağır sporlardan birkaç ay kaçınılması sürecin birer parçasıdır.