vajina-sikilastirma-estetik-ameliyat

Vajina Daraltmak İçin Estetik Operasyon Tek Çözüm müdür?

02 Aralık 2014

Özellikle doğum travması sonrası vajinada genişleme ve kasılma fonksiyonunda kayıplar, cinsel ilişki sırasında kadının hem kendisini hem de eşini olumsuz etkileyebilir.

Bu nedenle, doğum sırasında veya başka nedenlerle vajinanın genişlemiş olması durumunda vajinayı daraltan cerrahi girişimler sıkça uygulanır. İşlem, vajinada bütünlüğü bozulmuş kas yapılarının onarılması ve vajina girişinin daraltılmasına dönük bir cerrahi işlemdir. Hızlı ve pratik bu işlem şüphesiz cerrahi bir işlemdir ve her cerrahi işlemde olduğu gibi bir iyileşme süresi gerektirir.

İlgili konu: Vajina Estetiği Sonrası Normal Doğum mu Sezaryen mi?

Son yıllarda, her alanda olduğu gibi bu alanda da teknoloji, cerrahinin karşısına bazı alternatifler çıkarmaktadır. Bunların başında lazer teknolojileri gelir. Özel probları ile vajina içine sokularak uygulanan lazer tedavisi, vajinanın sıkılaşmasına yol açan bir uygulamadır.

Uygulanmadan önce, jinekolojik bir sorun, vajina içinde bir enfeksiyon olmadığından emin olunmalıdır. Uygulama, ofis içinde uygulabilecek basit bir uygulamadır. İyileşme süreci hızlıdır.

Lazer teknolojileri ile vajina sıkılaştırma, vajinanın anatomisini bozmuş büyük yırtıklarda yarar sağlamaz. Bu durumda, cerrahi seçenek tereddütsüz tercih edilmelidir.