burun-deliklerini-kucultme

Burun Deliklerini Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

01 Şubat 2015

Burun deliklerini küçültme ameliyatı aslında burun estetiği ameliyatlarının içinde bir bölümdür.

Genellikle ameliyatın son bölümüne bırakılan bir teknik uygulamadır. Burun ucu, burun sırtı bölgeleri şekillendirdikten sonra eğer burun tabanı ve burun delikleri hala büyük görünüyor ise yapılan bazı işlemler vardır.

İlgili konu: Ameliyatsız Burun Estetiği

Genellikle burun tabanı dediğimiz alan, gözün iç pınarından indirilen dikey çizgilerin burun tabanının bitim noktalarıyla kesişmesi beklenir. Eğer burun tabanı bu alanları aşıyor ise o zaman burun tabanının eninin küçültülmesinde fayda vardır. Eğer öne doğru burun deliği uzun ise de burun kanadının küçültülmesi gerekebilir.

Yapılan inceleme sonrasında, burun deliklerinin hangi boyutlarında küçültülmesi gerekiyorsa, dikkati çekecek bir iz yaratmadan, burun tabanı ve burun yanlarında küçültme işlemi gerçekleştirilebilinir. Bu işlemlerden sonra uygulamanın yapıldığı yerde, bazen birkaç ay süren pembelik şeklinde izler olabilir. Bunlar zaman içinde giderek solgunlaşacaklardır. Burun kanatlarından yapılacak aşırı eksizyonlar, aşırı doku çıkarımları ise daha belirgin burun izlerine yol açabilir.