kas-arasi-dolgu-botox

Kaş Kaldırma Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

18 Mart 2016

Botox uygulamalarının yaygınlaşmasıyla, kaş kaldırma ameliyatlarının daha nadir uygulandığını söyleyebiliriz. Botox ile kaşları geçici olarak kaldırmak mümkün. Ancak, bazen botoxun kaşların üzerinde yarattığı etki doğal olmayabiliyor ve kaşın cerrahi olarak şekillendirilmesini tercih edebiliyoruz.

Bir diğer faktör ise botoxla yapılan kaş değişikliklerinin geçici olması. 3 ila 6 ay kadar etkili olan botox uygulamaları yerine kaşlarda daha kalıcı bir etki isteniyorsa kaş kaldırma ameliyatlarını seçmek gerekiyor.

İlgili konu: Botoksun Etkisi Ne Kadar Sürer, Tekrar Ne Zaman Yapılmalı?

Kaşları doğrudan kaşın üstünden, saçlı deri veya alından kaldırmak mümkün. En etkili yöntem, doğrudan kaşın üstünden yapılan işlem olmakla birlikte bu uygulama kaş kenarında bir iz bırakabiliyor. Bu iz zamanla dikkati çekmeyen bir iz olsa da genç hastalarda bu tekniği tercih etmek pek mümkün olmuyor.

Saçlı deriden yapılan kaş kaldırma işlemi ise etkinliği tartışılır bir teknik olarak dikkati çekiyor. Hafif değişiklik isteyen hastalarda yeterli olurken, kaşlarının aşırı kaldırılmasını isteyenlerde etkili değil.

Bir diğer uygulama da endoskopla alın germe teknikleri; burada kaşı doğrudan kemiğe askılayarak işlem yapmak mümkün olabiliyor.