popo-kaldirma

Popo Küçültme Ameliyatı Kimler İçin, Nasıl Yapılır?

20 Mart 2016

Akdeniz tipi kadının temel sorunlarından birisi, vücudun alt bölgesinde özellikle kalça bölgesinde yağ depolarının yer almasına bağlı olarak kilo aldıklarında popo bölgesinde büyüme olmasıdır. Aynı şekilde, kilo verildiği zaman da, vücudun üst bölgesi çabuk incelirken alt bölgede zayıflama az ve yavaştır.

Bu sorunun çözümünde kalça, basen ve bel bölgesine yapılacak VASER liposuction veya LAZER liposuction uygulamaları kullanılabilir. Fazla yağın alınması ile kalça ve çevresi şekillendirilebilir. Burada önemli konulardan biri, derinin durumudur. Çok kilo alınıp verilmesi, derinin elastikiyet kaybına yol açar ve bu konu cerrahi planlamada gözönünde bulundurulmalıdır.

İlgili konu: Vaser mi Lazer mi? Liposuctionda Hangisi Daha Etkili?

Son yıllarda, kalça anatomisi ve dinamiğinin daha ayrıntılı bilinmesi ile cerrahi yaklaşımlarda değişikliklere gittik. Çoğu zaman basen bölgesinde genişliğe kalçada yassılaşmanın eşlik etmesi bize bu bölgede sorunun sadece fazla yağ olması değil, yağ dağılımının da sorunlu olduğunu gösterdi. Bu nedenle, yanlardan, bel ve basenden alınan yağın yuvarlaklık vermek üzere kalçaya enjeksiyonlarına başladık. Bu uygulama ameliyat başarısını arttırdı ve kalça bacak ilişkisini daha iyi bir noktaya getirdi. Aynı zamanda enine geniş olan kalçaların eni azaltılırken yassılaşmasını engelleyerek kalça yuvarlağının sağlanmasına da imkan verdi.

Kalça analizinde ayakta muayene dışında yatarak muayene bize kalçanın komponentlerini daha iyi değerlendirme fırsatı veriyor ve ameliyat planlanmasında yarar sağlıyor.