vaser lazer liposuction

Vaser mi Lazer mi? Liposuctionda Hangisi Daha Etkili?

01 Mart 2016

Son 5 yılda klasik liposuction yöntemleri giderek yerini yüksek teknolojinin sağladığı cihazlarla yapılan uygulamalara bıraktı.

Bunların arasında öne çıkan en önemli iki teknoloji ultrasound ve lazer enerjilerinin kullanıldığı yöntemler oldu. Ultrasound enerjisinin kullanıldığı en önemli teknoloji VASER adıyla anılmakta ve en çok da High Definition Liposuction olarak bilinmekte. 6-7 yıldır kullandığım bu teknolojik cihaz, hem işlem sırasında sağladığı rahatlık hem de işlem sonuçlarındaki mükemmelliği ve bunların yanı sıra hasta güvenliğinde oynadığı rol ile liposuction işlemlerinin ayrılmaz bir parçası oldu.

İlgili konu: Liposuction’da En Fazla Ne Kadar Yağ Alınır?

Lazer teknolojileri ise nispeten yeni olmakla birlikte birkaç alanda bizlere önemli avantajlar sağladı. Bacak içinde deri gevşekliği, çene altı gibi alanlar ve daha önce liposuction uygulanmış kişilerde aynı bölgeye tekrar girilmesinde sağladığı avantajlarla giderek yaygınlaşmaya başladı.

VASER ve LAZER liposuction işlemleri birbirine rakip olmaktan çok her biri benzer veya ayrı ayrı alanlarda daha etkili olan önemli yeniliklerdir.

Benim tercihim ise çok geniş alanlarda liposuction yapacaksam VASER, küçük alanlarda ve derinin sıkılaşması daha ön planda olacaksa ise LAZER liposuction olmaktadır.