dudak dolgunlaştırma

Ünlülerin Yaptırdığı Dudak Dolguları Ne Kadar Doğal ve Sağlıklı?

24 Nisan 2016

Dolgun dudakları olan ünlülerin eski resimlerini gördüğümüzde, çoğunlukla dudaklarında bariz değişiklikler olduğu dikkatimizi çeker. Daha dolgun, çizgileri daha belirgin dudaklara nasıl kavuşmuşlardır?

Şüphesiz en azından büyük bölümünde plastik cerrahların payı olduğu yadsınamaz. Dudağın hem biçimini (kısmen), hem de dudak dolgunluğunu arttırmak için kullandığımız çok sayıda yöntem var. Bunların başında, etkileri sınırlı ve geçici olsa da Hyalunorik asit dolguları mevcut. Hafif dolgunluk artışı isteyenlerde veya kıvrımları biraz belirginleştirmek isteyenlerde HA dolguları oldukça popüler. Yılda 1 kez tekrarlanmaları gerekiyor.

Dudakta kullanılan uzun etkili veya enjekte edilebilen kalıcı dolguların sicili ne yazık ki kötü. Reaksiyon, uzun vadeli alerjiler ve doğal olmayan sonuçlar yaratabiliyorlar. Bu nedenle, plastik cerrahlar kalıcı dolgu enjeksiyonlarını genellikle tercih etmezler.

İlgili konu: Kimler Dudak Estetiği Yaptırmalı?

Dudaklarında dikkati çekecek kadar belirgin dolgunluk ve değişiklik isteyenlerde ne yapılabilir? Cerrahi olarak yapılabilecek şeyler var mı? Bu noktada, 2 teknik ön plana geçiyor. İlki, silikon veya farklı maddelerle hazırlanmış, akışkan olmayan ve cerrahi olarak dudağa yerleştirilebilecek solid maddeler. Bunların sonuçları çok çarpıcı, ancak dudakta yabancı maddenin yaratacağı bir his ve serliğe kişinin hazır olması gerekiyor. İstenildiği zaman çıkarılabilen bu maddeler sonucu en net olarak veren teknikler olarak not edilebilir.

Küçük bir grup hastada kullandığımız bir diğer teknik ise, dudağın iç dokusunu dudağın büyütülmesinde kullanmamız. Bu teknik, ancak dudak yapısının uygun olduğu, iç dokusunun görünen bölüme aktarılabildiği durumlarda etkili.