yüz gençleştirme

Yüz Gençleştirme Ameliyatlarında Yenilikler

30 Ekim 2016

Son katıldığım ve Kyoto’da gerçekleşen Dünya Estetik Cerrahi Kongresinde yüz gençleştirme amacıyla yapılan işlemler ile ilgili her şeyin tartışıldığı iki panel yapıldı. Temel olarak çok büyük değişiklikler olmasa da cerrahi işlemlerle, cerrahi olmayan işlemlerin kombine edilmeleri giderek artıyor.

Sadece bir yüz germe ameliyatı olup bir daha yüz gençleştirme işlemleri ile ilgilenmemek diye bir durum yok. Dolgular, botox, lazer ve radyofrekans ile ultrason teknolojileri, yüz gençleştirme ameliyatlarını tamamlayan unsurlar olarak karşımıza daha çok çıkıyor.

Üstelik, bu işlemler tek seferlik değil, belirli aralıklarla uygulanmaları gerekiyor. Dolayısıyla, yüz gençleştirme; sürekli bir çaba, bakım gerektiriyor.

İlgili konu: Fraksiyone Laser Yüz Gençleştirme Hakkında

Hemen hemen tüm plastik cerrahların üzerinde hemfikir olduğu bir diğer konu ise ameliyatlarda giderek daha çabuk iyileşme sağlayan tekniklerin tercih edilmesi. İyileşmesi ve oturması aylarca sürecek ağır teknikler yerine, gündelik hayata daha çabuk dönülmesini sağlayacak, hızlı iyileşen, daha az şişlik ve ağrıya yol açan tekniklere yoğunlaşılmış durumda.

Yüz gençleştirme ameliyatları estetik cerrahide en önemli ameliyatlar arasında ve giderek daha çok talep görüyor. Yüzde yaşlanma ve yıpranma ile oluşan olumsuz değişiklikleri gidermek için her yaşta uygulanabilecek farklı program veya paketlerden yararlanmak mümkün.