burun estetiği sonrası darbe

Yüz Germe Nedir, Nasıl Yapılır?

13 Kasım 2016

Yüz gençleştirme konsepti içinde yapılan ana işlemlerden birisi yüz germedir. Yaşlanan yüzde, gevşeme, sarkma, bazı bölgelerde yağ dokusunda azalma, kırışıklıklar meydana gelir.

Anatomik olarak yapılan çalışmalar, elmacık kemiği ve çene hattında bazı bağların, o noktada bir hamak etkisi yarattığını ve yüz, yanak dokusunun bu bağların üzerinden aşağı doğru sarktığını ortaya koymuştur. Yüz germe ameliyatı, yer değiştiren dokuların eski konumlarına döndürülmesi çabasıdır.

İlgili konu: Yüz Gençleştirme Ameliyatlarında Yenilikler

Yüz germe ameliyatı farklı tekniklerle uygulanabilir. Yüzeysel, çok katlı ve derin girişimler farklı şekillerde iyileşirler ve hepsinin bazı avantaj veya dezavantajları vardır. Önce kişinin yüz özellikleri incelenir, yaşlanmanın şiddeti, dokularda oluşan değişikliklere göre planlamalar yapılır ve seçilen cerrahi teknik uygulanır.

İzler genellikle, kulak önü ve arkasındadır. Yaşlanmanın şiddetine göre kesinin boyu uzatılabilir, saçlı alanlara doğru genişletilebilir. Gerilen doku sadece deri değil daha derin plandaki bağ dokusudur. Hemen hemen tüm yüz germe ameliyatlarında az veya çok yağ enjeksiyonları tekniğe dahil edilerek, yüzde volüm azalması olan bölgeler desteklenir.