doktor seçimi

Burun Estetiği Ameliyatında Doktor Seçimi

01 Aralık 2016

Burun estetiği Türkiye’de en yaygın yapılan ameliyatlardan biridir. Dünyada burun estetiği konusunda en başarılı ülkeler arasında sayılıyoruz.

Peki bu kadar başarılı cerrah arasında seçiminizi yaparken nasıl bir yol izlenmelidir?

Öncelikle, cerrah ve hasta arasındaki ilişki çok özel ve güvene dayanan bir ilişkidir. Hasta, cerrahının onu anladığını, yeterli deneyim ve bilgiye sahip olduğunu, alanında önde geldiğini ve kendisini titizlikle ele aldığını bilir ve inanır. Cerrah ise hastasının kendisine güvendiğini, onu titizlikle seçtiğini ve süreç boyunca söylediklerine uyulacağını düşünür.

İlgili konu: İdeal Burun Estetiği Nedir?

Aslında, her hasta kendi anlayışına ve inancına uygun bir doktor seçer. Bunu iyiler arasından kendince en iyiyi seçmek olarak adlandırabiliriz. Kendisine önerilen doktorların iyi olduğunu, eldeki referanslarla bilir ve bir araştırmaya girişir. Son olarak, karşılıklı görüşme ile kararını verir ve cerrahi için bir adım atar.

İnsanlar arası ilişkilerde, ilk karşılaşmada 10 saniye içinde karşınızdaki ile bir yargıya vardığınız gibi doktorunuzla görüştüğünüzde de ilk izlenim çok önemlidir. Ancak aslında görüşmeye gelene kadar doktorunuz ile ilgili yaptığınız araştırmalar ve aldığınız görüşler sizde zaten bir ön fikir oluşturmuştur ve ilk görüşmeniz bu alt yapı ile gerçekleşmektedir.