burun ameliyatı sonrası kaş arası ödem ve şişlik

Piezo: Burun Estetiğinde Ultrasonik Kesicilerin Yeri ve Yararı

06 Aralık 2016

Burun estetiğine genel olarak baktığımızda, yapılan işlerin milimetreler ile ölçüldüğünü söyleyebiliriz. Küçücük değişikliklerin bile önemli bir fark yarattığı bu işlemde, cerrahi aletlerin yapılacak işe uygun dizayn edilmesi giderek daha çok önem kazanmıştır. Bu konuda, son yıllardaki en önemli değişiklik Piezo olarak adlandırılan, ultrasonun yarattığı bir enerji ile kemiği kesen ve şekillendiren bir cihazın kullanımıyla olmuştur.

Piezo, deri ve kıkırdaklara zarar vermeden, oldukça ince bir şekilde, burun kemiğinde kesme ve şekillendirme yapmamıza izin veren ve ses dalgaları ile çalışan bir cihazdır. Yeni geliştirilen başlıkları ile burun estetiğine çok uygun hale getirilmiş ve daha net ve ince kemik kesimleri ve törpülemeleri yapmamıza olanak sağlamıştır.

İlgili konu: Ameliyatsız Burun Estetiği Hakkında

Piezo, sağladığı avantajlarla bize plastik cerrah olarak cerrahi uygulamada çok kolaylık sağlamasının yanı sıra ameliyat sonrası döneminde daha az şişlik ve morluğa yol açarak hastalara da daha sorunsuz bir iyileşmenin kapılarını açmıştır.

Piezo, şüphesiz burun estetiği alanındaki son buluş değildir, ancak; kemiğin şekillendirilmesinde incelik ve üstünlük sağlayan önemli bir teknolojik gelişme olduğunu belirtmek gerekir.