goz-alti-cukur-icin-dolgu

İyi ve Kötü Yönleriyle Işık Dolgusu ve Göz Altı Dolguları

28 Nisan 2017

Bir çığ gibi büyüyen bu yeni estetik alanda plastik cerrahlar her geçen gün daha çok taleple karşılaşıyorlar. Ancak bu alan sanıldığı kadar masum, dikensiz bir gül bahçesi değil.

İyi seçilmiş olgularda, düzgün bir işlem yapılırsa sonuçlar çok tatmin edici iken, zaman zaman dolgu sonrası bu bölgede aşırı şişlik, ele gelen sertlik ve düzensizliklerle başvuran hastalara da rastlıyoruz.

İlgili konu: Kaş Arası Dolgu ve Botox Tedavisi

Öncelikle bilmemiz gereken temel konu, göz altı dolgularının bu bölgedeki her sorunu çözmeyeceği gerçeği. Örneğin göz altı dolguları, ince kırışıklıklara etkili değil. Sanıldığı kadar bu bölgedeki renk değişikliklerini gideremiyorlar. Göz altı torbalarını yok etme imkanları yok.

Bu durumda, hangi sorunlara yararı olduklarını belirtmek daha doğru. Aslında, göz altı dolgularının en etkili olduğu alan, göz kapağı ile yanak arasında oluk tarzında mevcut boşluk veya çukurluğun giderilmesi. Bu bölgenin doldurulması, göz altı ve yanak arasındaki geçişi daha düzgün hale getirerek daha dinlenmiş ve sağlıklı bir görüntü oluşmasına yardımcı oluyor. Sağladığı aydınlanma nedeniyle, bu dolgulara ışık dolgusu deniyor.