yüz gençleştirme

Yüze Yağ Enjeksiyonunun İncelikleri: Ne Kadar İlerledik?

09 Temmuz 2017

Önceleri sadece dudak ve yanak arasındaki çizgiye yağ enjeksiyonları ile başladı her şey. Sonra elmacık kemiklerinin üzerinin zamanla boşaldığı fark edildi ve dolgular o bölgeye yönlendirildi. Sonra çene estetiği, alın estetiği, şakak bölgesi derken yüzde neredeyse yağ enjeksiyonu yapmadığımız alan kalmadı.

Bunun nedenlerini incelediğimizde, yüzde yaşlanma ile birlikte volüm azalmasının daha iyi anlaşıldığını görüyoruz. Bu süreçte, yaklaşık 150-200 cc civarında bir hacim azalmasından söz edebiliriz. Yapılan anatomik çalışmalar, yüzdeki yağ kompartmanlarının detaylarını daha ayrıntıları ile ortaya çıkarmaya başladı.

İlgili konu: Karından Alınan Yağ ile Meme Ameliyatı Yapılabilir mi?

Anatomik kompartmanların ortaya çıkışı ile yağ enjeksiyonlarının yeri, derinliği ve miktarı da daha olgun bir noktaya ulaştı. Özellikle yanak bölgesinde ince zarlarla ayrılan farklı derinlikte yağ kompartmanlarındaki kayıpların yerine konması yüzde yaşlanma ile oluşan değişiklikleri restore etti.

Yüze yağ enjeksiyonları, bu gelişmelerle kısa ve basit ameliyatlar olmaktan oldukça detaylı, zaman alan, kompleks işlemlere dönüştü. Bu gelişmeler, beraberinde daha doğal, daha etkili ve etkinliğini daha uzun süre koruyan sonuçlar yarattı.

Yüze yağ enjeksiyonları, yalnız başlarına veya yüzün diğer cerrahi uygulamaları ile birlikte kombine uygulamalar ile estetik cerrahi işlemler içinde önemini giderek arttırıyor.