genç tecrübeli doktorlar

Tecrübeli Doktorlar Genç Doktorlarla İlgili Ne Düşünür?

10 Kasım 2018

Günümüzde teknolojik gelişmeler dünyayı birçok açıdan çok değiştirdi. Eğitim biçimi ve yöntemleri değişti, uygulamalar her alanda yenilendi. Tıp alanında, tüm yeniliklere rağmen deneyim, önemli bir ölçüt olarak değerini koruyor. Eskinin fedakar insanlarına kıyasla, yaşamlarında kendilerini daha çok önemseyen gençler konusunda bir kıyaslama yapılabilir mi?

Amerika Birleşik Devletleri’nde, 10 tecrübeli doktora gençler konusunda neler düşündükleri sorulduğunda çok önemli sonuçlar ortaya çıktı.

İlgili konu: Plastik Cerrah Başka Bir Şeydir, Estetisyen Başka Bir Şey

Öncelikle, genç doktorların bilgiye ulaşmak için gayretli oldukları, etik konularda büyük oranda mükemmel davranmaya çalıştıkları, işe odaklanma konusunda başarılı bulundukları ortaya kondu.

Eskilerin uzun çalışma saatleri konusunda sessizliğine kıyasla, gençlerin seslerini yükselttikleri, itiraz ettikleri, ancak bunun gençlerin çalışma disiplininden uzak olduklarını anlamına gelmediği tartışıldı .

Genç doktorların daha dengeli bir iş ve özel hayat ilişkisi kurmaya çalıştıkları, ayrıca çalışma istekleri ve öğrenme konusunda gayretlerinin üst düzeyde olduğu vurgulandı.